KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327189
*
nr 1332 7189
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 18:33:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 19:58:44
1
1.500 kr
8/6 18:09:20
2
1.600 kr
8/6 18:28:59
3
Vinnande bud
8/6 18:30:21
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
nr 1332 7189
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 19:58:44 | 1 | 1.500 kr |
8/6 18:09:20 | 2 | 1.600 kr |
8/6 18:28:59 | 3 | Vinnande bud |
8/6 18:30:21 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.Läs mer om Carl Peter Mazer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41